styczeń 2009
The 5th European Workshop on Macroeconomics, organized jointly by the European University Institute, Florence, and the Universities of Amsterdam, Bonn, Glasgow, Mannheim and Pennsylvania, will take place on 12 June and 13 June 2009 in the Department of Economics at the University of  Mannheim.  The workshop is aimed at postgraduate research students in thefinal stages of their PhD and recently-qualified post-doctoral students.

W powaznym chińskim czasopiśmie naukowym ukazał się artykuł z powołaniem na pracę profesora Wiesława Sadowskiego z 1959 roku o problemie asortymentu. Ciągle takze ukazują się publikacje anglojęzyczne nawiązujące do tego samego artykułu sprzed półwiecza (por. np. European Journal of Operational Research, Vol. 190, 2008, s. 295-309). Najświeższa, to praca niemieckich autorów o problemie "commonality", który sformułowal Rutenberg na początku lat siedemdziesiątych. Chodzi o przypadek stosowania identycznych części do różnych wersji określonego typu wyrobów (np. drukarek hp, samochodów Honda, etc.). Autorzy podkreślają pionierską rolę problemu asortymentu postawionego przez Profesora.

Zachód słońca nad Opalonym Wierchem - widok z lodospadu "Kaskady" w Dolinie Białej Wody. Zdjęcie zostało zrobione aparatem Canon G9 i nie zostało poddane zadnej obróbce cyfrowej. Sa to naturalne kolory zachodów słońca wczesną zimą w Tatrach.