listopad 2008

Nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego ukazała się monografia Michała Majsterka pt. "Wielowymiarowa analiza kointegracyjna w ekonomii".

Z okazji jubileuszu XXX-lecia Oddziału PAN w Łodzi w dniu 19 listopada 2008 r., w Pałacu Poznańskiego (Muzeum Historii Miasta Łodzi) odbyła się uroczysta Sesja Zgromadzenia Ogólnego. Program obejmował:
- referaty okolicznościowe
- referat pt. "Światowy Rok Planety Ziemia" prof. dr hab. Andrzeja Żelaźniewicza, czł. koresp. PAN, przewodniczącego Komitetu Planeta Ziemia PAN
- koncert

Trzeciego października 2008 Victor Bystrov  odebrał dyplom  doktorski  European University Institute. Ceremonia  miała miejsce w kościele Badia Fiesolana, we Florencji.

Doktoraty honorowe otrzymali profesorowie: John H. Jackson (Georgetown University Law Center, Washington DC), Thomas J. Sargent (New York University) and Fritz Scharpf, (Max Planck Institute for the Studies of  Societies, Cologne).